איך עובד כדור ג'ירו ?

הג'ירוסקופ - מנקודת מבט חדשה לחלוטין (כמו שמעולם לא הכרתם)

הגדרה: כדור כוח הוא מכשיר אימון ג'ירוסקופי מדוייק ומאוזן באופן מושלם, המורכב מחלק מסתובב פנימי (רוטור) המסוגל להגיע למהירויות גבוהות במיוחד וממוקם בתוך מעטפת מוצקה המיועדת להחזקה בכף היד.

POWERBALL (פאוורבול) הוא מכשיר כושר וכיף חדשני ומתוחכם, בגודל ובמשקל של כדור טניס, היכול ליצור התנגדות מטורפת של עד 18 ק"ג כתוצאה מ הכוח הצנטריפוגלי הנוצר בתוכו. כדורי כוח אלה מיוצרים מהחומרים האיכותיים ביותר תוך שימוש בהנדסה מדויקת היוצרת איזון מושלם של הרוטור המובנה בתוך הכדור. איזון זה מאפשר למשתמש לסובב את רוטור כדורי הכח עד למהירות מדהימה של 15,000 סיבובים לדקה (ללא כל רטט !) באמצעות ידיו בלבד. ה - POWERBALL אינו משתמש בסוללות או בשום אמצעי אנרגיה אחר, פרט לאנרגיה הקינטית, שנוצרת בעת סיבובו.

כדי להכניס את 'מנוע' הפאוורבול לפעולה יש להקנות לו מהירות התחלתית של 2,500 סיבובים לדקה. אפשר לעשות זאת בשלב הראשון בעזרת החוט המצורף. המיומנים שבניכם יכולים להפעיל את הכדור בהינף מהיר של האצבע בכיוון הקווים של הרוטור. לאחר שהתנעתם את הכדור, יש לבנות את המהירות בהדרגה על ידי סיבוב עדין של שורש כף היד. ככל שתהיו מיומנים וחזקים יותר, כך תוכלו להגיע למהירויות סיבוב גבוהות יותר.

וככל שתצליחו לסובב את המנוע הפנימי של הפאוורבול מהר יותר, כך התנגדות שהוא מייצר תהיה גדולה יותר.

איך זה עובד ?

העיקרון עליו עובדים כדורי כח - POWERBALL נקרא ג'ירוסקופ

ג'ירוסקופ הוא מכשיר מדעי המורכב מגלגל (רוטור) המסתובב על ציר סיבוב העובר במרכזו. הציר נשען על ציר אנכי קבוע. כאשר מקנים לגלגל מהירות זוויתית הגלגל אינו נופל אלא ממשיך להסתובב, כאשר ציר הסיבוב שלו מתחיל לנוע בעצמו ביחס לציר הקבוע.

כשציר הרוטור מסתובב, הוא מתנגד לכל שינוי בכיוון הסיבוב שלו, תכונה הנובעת מתנע זוויתי. זוהי התכונה המיוחדת ביותר של הג'ירוסקופ והיא נקראת "Precession", התקדמות. אם תנסה לשנות את כיוון הסיבוב של הציר, הוא 'ילחם' בך עם כוח משלו בזווית בת 90 מעלות לכוח שתפעיל עליו.

ההתנגדות של ציר הג'ירוסקופ המסתובב לשינוי בכיוון הסיבוב נקראת גם 'אינרצית הג'ירוסקופ'. ככל שמסובבים את כדור כח ה - POWERBALL מהר יותר, התנגדות הג'ירוסקופ תהיה חזקה יותר. אינרצית הגירוסקופ היא מה שמקנה ל - POWERBALL את אפקט האימונים שלו.

ב - NSD POWERBALL שלנו (שהוא המקורי והיחיד מסוגו בעולם) ציר הסיבוב עשוי פלדה ולכן בלתי שביר, אותו מחזיק הציר הקבוע שהוא מסילת פלסטיק עמידה. הרצועה העוטפת את הכדור מונעת ממנו ליפול מידך.


מנוע של פורמולה 1 - בתוך כדור טניס


בתוך לבו של כדור ה - POWERBALL פועם רוטור מדוייק ומאוזן באופן מושלם באמצעות טכנולוגיה ממוחשבת מתקדמת ומסוגל להגיע למהירות העולה על 15,000 סיבובים לדקה בלי רטט בכלל - כאשר בנקודה הזאת הוא מפעיל על היד והזרוע שלך התנגדות שוות ערך למשקולת של 18 ק"ג.

למעשה, הדגמים המהירים של כדור הכוח יכולים להגיע למהירויות מטורפות של מעל 21,000 סיבובים לדקה (מעל 350 סיבובים לשניה!) והכל מופעל אך ורק באמצעות כף ידכם. אגב, דגם הדיאבלו 450Hz מהיר יותר מאשר מנוע של פורמולה אחד, מה שהופך את כדור הכוח למכשיר "המופעל על ידי אדם" המהיר ביותר בעולם.

פאוורבול - מרגיש חי בפנים!

האם אתם מסוגלים לדמיין את התחושה של איך זה להחזיק משהו קטן כמו כדור טניס שיש לו מנוע מאוזן באופן מושלם ושצורח בתוכו במהירות של 21,000 סיבובים לדקה ?

משהו שמתנגד, בועט ונלחם בזעם נגד המאמצים שלך לשלוט בו ?

המנוע המטורף הזה שמסתובב במהירות מדהימה בתוך כדור הכוח מדמה בעצם תופעה מדעית הידועה כנקיפה ג'ירוסקופית (שינוי כיוון ציר הסיבוב של גוף מסתובב) המעניקה לפאוורבול תחושה כמעט קסומה ונותנת את ההרגשה שיש משהו חי בפנים ובהחלט יגרום לך להגיד WOW! בפעם הראשונה שתחזיקו כדור מסתובב כזה בכף ידכם.

איך זה מרגיש להחזיק כדור כוח מסתובב במהירות ?

כמעט בלתי אפשרי לתאר (לא בתמונה ולא בטקסט) את התחושה המיוחדת של החזקת פאוורבול בפעם הראשונה.
פשוט לא ניתן לתפוס איך משהו כל כך קטן, כל כך... יפיפה... יכול ליצור תחושה כל כך עוצמתית ומיוחדת בכף ידכם.

מכון כושר בכף ידך

בעולם יש קהילה הולכת וגדלה של אנשים שמשתמשים בפאוורבול ומבינים ממקור ראשון למה מדובר במכשיר הכושר הנייד המושלם. מכשיר שמסוגל לייצר התנגדות של 2 ק"ג באותה מהירות שהוא מסוגל לייצר 18 ק"ג של התנגדות (כאשר מדובר במכשיר כל כך קטן שאפשר לשאת אותו לכל מקום).

ספורט? כושר? שיקום?

פאוורבול מאמן את הידיים בדרך מהנה ביותר, ומה שיפה זה שזה שונה מכל השיטות הקונבנציונליות שמשתמשים בהם באמצעות הרמת משקולות במשקלים משתנים. כאשר תסובבו את כדור הכוח, פרק היד שלכם תתחיל להרגיש את המאמץ בהדרגה. למעשה, על ידי ויסות המהירות, אתם שולטים בדיוק בהתנגדות שכדור הכוח יפעיל על ידיכם. בכך, הוא מאפשר לאנשים אחרי פציעות להשתמש בכדור בצורה עדינה ומבוקרת באותה קלות שהוא מתאים לכאלה שמחפשים לבנות זרוע מסיבית או כוח אחיזה.

זהירות... זה ממכר (במובן החיובי)

הוסיפו מד מהירות דיגיטלי לחלק העליון של כדור הכוח שבידיכם וקחו את האימון שלכם לממד חדש לגמרי. מי אמר שאימוני כוח לא יכולים להיות מהנים ? עם פאוורבול, זה תמיד כיף והאתגר תמיד קיים - נגד עצמך, נגד החברים שלך, או נגד שאר העולם. ככל שתסובבו את הכדור מהר יותר כך תבנו ידיים וזרועות חזקות יותר. קל לקחת את הכדור לידיים, אבל כמו שאומרים אחרי שנגעת, נסעת! פאוורבול מטשטש את הקו בין כושר כיף. זה ממכר... ראו הוזהרתם...